آخرین خبرها

پیامبری در میدان هنر، سلحشورانه با جوشن تقوا

به نام خدا

پیامبری در میدان هنر، سلحشورانه با جوشن تقوا

انالله و اناالیه راجعون

سلحشور در عصری ظهور کرد که هنر لباس فسق پوشیده و روح هنر گرفتار در قفس پوچی و اباحه گری بود.

او جوشن تقوا پوشید و سلحشورانه در میدان هنر پیامبری کرد. میدانی که با قرآن بیگانه بود، نه فقط بیگانه، پاداش منادی قرآن، سنگ بود و توهین و تمسخر و شمشیر. لشکر ابوجهل تکثیر شده و نجوای شیطانی اش جاذبه ی هنر گرفته بود. سلحشور سنت جهل این قوم را شکست و قرآن را یکبار دیگر با زبان سینما و تئاتر نازل کرد. او مرد شنا در زمستان بود و شنا بر خلاف جریان آب. در بستر بیماری هم به رسالتش فکر می کرد، نه به بیماری. به سریال حضرت موسی که ارتفاع درک متولیان فرهنگی کوتاه تر از آن بود که رسالت این قله ی رفیع را ببینند و عرضه ی سهیم شدن در تولید آن کار بزرگ را از آن خود کنند.

سلحشور که در طول عمر کوتاه خود یک تنه به اندازه یک وزارت بین المللی ارشاد اسلامی کار کرده بود، نفس های آخر را در حسرت ترسیم هنرمندانه ی صحنه پیروزی موسای کلیم بر فرعون صهیونیسم سپری کرد و این رسالت سنگین را سر راه جوانان خودجوش و انقلابی بر زمین نهاد.

موسسه فرهنگی هنری رسول آفتاب این ثلمه جبران ناپذیر را به رویشهای سینمای انقلاب و خانواده معزز آن عزیز تسلیت عرض نموده، ادامه ی راه آن هنرمند فرهیخته را از خدای متعال مسئلت می نماید.

رحیم مخدومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>